• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Od jakiegoś czasu wiele informacji jest udostępnianych w mediach o zanieczyszczeniu powietrza, głównie w wielkich skupiskach miejskich. Takie doniesienia są bardzo martwiące. Wszyscy, którzy nawet odrobinę myślą przyszłościowo muszą przyznać, że taki stan nie powinien być upraszczany. Gdyby każdy rozważył w jaki sposób może sam przysłużyć się do zredukowania emisji zanieczyszczeń, to kłopot w ogromnej mierze zostałby wyeliminowany. Co przydałoby się wziąć pod lupę? Pomyślmy jakim opałem ogrzewamy nasze domy?

Węgiel to zdecydowanie niebezpieczny opał. Czym można go zastąpić? Słyszałeś o niesamowitych zaletach brykietu oraz pelletu? Brykiet i pellet produkowany jest z wiórów drzewnych. Poddany przetworzeniu doskonale przydaje się do palenia w kominku lub specjalnie dostosowanym kotle na pellet. Do wyprodukowania tego materiału nie wytrzebia się wielkich rejonów lasu, tylko posługuje się obrzynki. W ten sposób nie dewastujemy środowiska! Taki opał cechuje ogromna wartość opałowa oraz niewielka zawartość popiołu. Poza tym brykiet i pellet jest niesamowicie czystym i wygodnym paliwem.

W sklepach online można kupić pellet i brykiet wytworzony z dowolnych gatunków drewna. Najwydajniejszy jest opał uzyskany z trocin drzewa dębowego.

Reasumując powyższe czynniki warto myśleć o przyjaznym klimacie. W takim przypadku bez trudności dostosujemy materiał opałowy do współczesnych instrukcji.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.