• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Podróżowanie samochodem po Polsce

Choć ceny na stacji benzynowej nie są zbytnio niskie, a na dodatek nasze drogi w dalszym ciągu nie należą do generalnie bardzo dobrych, to wcale nie jest powiedziane, że zwiedzanie naszego kraju za pomocą samochodu jest złym pomysłem. W końcu można wymienić bardzo wiele ładnych miast oraz miasteczek albo tysiące zabytków, atrakcji…
Jeśli w grę wchodzi samochodowe zwiedzanie kraju nad Wisłą, początkowo warto ustalić jakąś trasę. Zakładając, iż wyruszamy z Warszawy, warto na początek zajechać na Mazury. Trzeba jasno przyznać, że przykładowo trzy dni w Mikołajkach to prawdziwym strzał w dziesiątkę.
Mazury są przepiękne, lecz należy wyruszyć gdzieś dalej – a może Władysławowo? Generalnie jedyną wadą polskiego morza jest to, iż jest raczej zimne. Jednak to chyba jedyna wada. Przecież nadmorskie plaże są przepiękne. Co potem? Warto zajechać do Gdańska, ponieważ to jedno z najpiękniejszych miast w kraju. Kilka godzin autem od Trójmiasta mieści się niemniej piękne miasto, mianowicie Toruń. Potem warto kierować się na południe – dwa dni w Krakowie to minimum. Nawet te osoby, które już zwiedzały Kraków, jak najbardziej powinny powtórzyć swoją wycieczkę. Z Krakowa warto pojechać chociażby do Zakopanego, czyli stolicy Tatr… To przykładowy plan podróży po Polsce; można być pewnym jednego – warto odkrywać Polskę.

Categories: Turystyka

Comments are closed.